TPR12 Kalamar

Oyun alanınızdaki herhangi bir alanı canlandırmanın eğlenceli ve parlak bir yolu!

Nasıl Oynanır

Oyunda, dev bir mürekkep balığı yerde çizilir ve birbiriyle yarışan iki (veya daha fazla) kişi yer alır. Şovda bu noktada sadece iki oyuncu kalmıştı, ancak gerçek hayatta genellikle birlikte oynayan 5 ila 8 çocukluk takımlar bulunur. Normalde sadece iki oyuncu için değildir. Bir takım hücum yapar, diğer takım savunma yapar. Bu oyun oldukça fiziksel olabilir, bu yüzden kendiniz denemek istiyorsanız hazırlıklı olun.

Hedef: Hücum eden takım, mürekkep balığının kafasına ulaşıp dairenin üstüne denk gelen küçük üçgen bölümü ayağıyla dokunarak kazanmaya çalışır.

Kurallar:

1)Takımlara ayrılın ve ardından tüm iyi Kore oyunlarının başladığı gibi, ‘taş, kağıt, makas’ oynayarak kimin hücum edeceğini ve kimin savunma yapacağını belirleyin.

2)Savunma yapan takım, mürekkep balığının sınırları içinde kalmalıdır. Mürekkep balığının üçgen ve kare kısımları arasında bir çizgi bulunur ve savunma yapacak olanlar bu çizgiyi geçemez. ANCAK üst ve alt kısımlara, üçgen ile kare arasındaki merkezdeki bir köprü ile geçebilirler.

3)Hücum eden takım, mürekkep balığının belirli bir bacağı üzerinde zıplamak zorundadır, EĞER mürekkep balığının bel hizasındaki çizgiyi geçebilirse. Bu çizgi aynı zamanda ‘nehir’ veya ‘강’ olarak da adlandırılır.

4)Herhangi bir takım, diğer takımın ilk diskalifiye olmasıyla kazanabilir.

5)Eğer savunma yapan bir oyuncunun eli yere değer veya sınırdan çıkar ise diskalifiye olur. Eğer bir hücum oyuncusunun diğer ayağı yere değerse ve eğer bel hizasındaki çizgiyi geçmemişse, o diskalifiye olur.

Nasıl Başlanır:

1)Saldıran takım, mürekkep balığının üstündeki daireye yakın bir noktada başlar, aslında bitirmek istedikleri üçgenin en yakınında.

2)Savunma yapan takım, mürekkep balığının sınırları içindeki kare kısmında başlar.

3)Oyuncular başladığında, hücum eden takım mürekkep balığının çeşitli yerlerine zıplar. İdeal olarak, mürekkep balığının bel kısmına gitmeleri gerekir, böylece her iki yönden geçebilir ve iki ayağını kullanabilirler. Eğer iki ayağı kullanmayı hedeflemiyorlarsa, mürekkep balığının alt kısmına, dairenin olduğu yere giderek mürekkep balığına girerler ve tekrar üste doğru hareket etmeye başlarlar.

4)Hücum eden takım bel kısmına ulaşsın ya da ulaşmasın, mürekkep balığının altındaki daireye inmeli ve sonra içeri girmeli, hedefe doğru ilerlemelidir.

5)Mürekkep balığı içindeki savunma takımı, hücum eden takımı dışarı iterek diskalifiye etmeye çalışır. Hücum eden takım ise en yukarıdaki hedefe ulaşmaya çalışır. Eğer savunma yapan takım tüm hücum eden takım üyelerini diskalifiye ederse, oyun tekrar başlar, ancak bu sefer ilk savunma yapan takım hücum eden takım olur.

6)Kazanmak için, bir hücum oyuncusu en üste çıkmalı ve “hoşgeldin” veya “만세” diye bağırmalıdır.

Play Video